SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Medåkers Idrottsförening
Fotboll
Välkommen till Medåkers IF
 
Medåkersloppet
2025-05-05 11:49
 
Anläggningsstöd till Medåkers IF
2025-04-15 15:20

Sparbanken Västra Mälardalen och RF-SISU Västmanland delar nu tillsammans ut drygt 4,5 miljoner i anläggningsstöd till idrottsföreningar från Köping, Arboga och Kungsör.

Idrottsföreningar kan varje år söka om anläggningsstöd hos RF-SISU Västmanland, som kan bevilja upp till hälften av ansökt belopp. I höstas gick Sparbanken Västra Mälardalen in som möjlig medfinansiär till föreningarna.

Medåkers IF ansökte om ett bidrag på 768 750 kr för att energieffektivisera Parkudden och ansökan blev godkänd. En spännande tid inleds nu för föreningen i arbetet med att göra Parkudden till en samlingsplats för spontanidrott.

Ett stort tack till Sparbanken Västra Mälardalen och RF-SISU Västmanland!

2024-07-04 12:19
 
INSTÄLLT
2024-02-16 10:34

‼️ Barnens Vasalopp blir tyvärr inställt imorgon pga väderförhållanden ‼️

Barnens Vasalopp
2024-02-11 20:57

‼️ INSTÄLLT ‼️

 

På lördag den 17:e februari välkomnar MIF alla barn att åka Barnens Vasalopp. 

 

Evenemanget kommer att ske på Parkuddens IP med start kl 10:00. Är man behov av att låna skidor så ser vi gärna att man kommer till 9:30. Kaffe och blåbärssoppa kommer att finnas på plats.

 

Nu hoppas vi på mycket snö och många härliga skidåkare på lördag! Välkomna ❄️

Nyheter från vår verksamhet
Cirkelfys, 12/01 07:03 
Fotboll, 24/01 11:41 
 
Sponsorer
Stötta oss